Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura storno tva la incasare?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura storno tva la incasare?

Buna ziua
Am urmatoarea situatie:
- in luna decembrie 2012 am primit o factura de achizitie care s-a platit
- in ianuarie 2013 ( aplicam tva la incasare) administratorul a trimit inapoi produsul comparat si deci am primit o factura storno aferenta facturii din decembrie.
As dori sa stiu daca pentru aceasta factura (din cate stiu eu) nu se aplica tva la incasare ( nu bifez optiunea tva la incasare).....???
Nu o sa faceti mentiunea tva la incasare.Pt aceasta factura s-a colectat/dedus tva in dec.2012.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil