avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?

Cum pot afla cine e proprietarul unui teren
Cel mai recent răspuns: Ciprian Maftei , Consilier juridic 11:20, 20 Martie 2013
Cel mai simplu mergi la PRIMARIA COMUNEI, LOCALITATII unde se afla terenul si astfel afli proprietaru terenului
nu este mai complicat ci putin mai costisitor (cred ca 60 lei mai mult daca nu sunt modificari).
Cei de LA primarie mi-au spus sa merg la OCPI pentru ca ei nu au de unde sa stie proprietarul
Ultima modificare: Marți, 19 Martie 2013
barbuiulian9, utilizator
da, acolo v-am spus ca e putin mai costisitor daca nu stiti nr. cadastral (la ancpi, opci cum vreti sa o numiti adica la cadastru pe romaneste).
adrian83miu a scris:

Cel mai simplu mergi la PRIMARIA COMUNEI, LOCALITATII unde se afla terenul si astfel afli proprietaru terenului


Si daca cel care este acum proprietar nu s-a inscris la finante?
Pentru a fi in totalitate sigur de proprietarul unui imobil trebuie sa va adresati OCPI pentru eliberarea unui Certificat privind identificarea numărului topografic/cadastral şi de carte funciară după numele/denumirea proprietarului -cod 2.7.6
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după cf dar ... Sadams Sadams Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după CF dar acesta nu are reprezentare grafica la link-ul de mai jos ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa aflu cine este proprietarul unui teren extravilan MadalinaDenisa MadalinaDenisa Buna ziua! Ma intereseaza sa stiu care este procedura pentru a putea afla numele unui proprietar de teren extravilan, in conditiile in care pentru ... (vezi toată discuția)
Memoriu semnat de 111 experti tehnici judiciari topo-cadastru 10 iulie 2011 Mirela Dorina Bogatu Mirela Dorina Bogatu MEMORIU Cu privire la continutul “REFERATULUI DE APROBARE” emis de ANCPI si MINISTERUL JUSTITIEI prin ........– SECRETAR DE STAT si ... (vezi toată discuția)