Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?

Cum pot afla cine e proprietarul unui teren
Cel mai simplu mergi la PRIMARIA COMUNEI, LOCALITATII unde se afla terenul si astfel afli proprietaru terenului
nu este mai complicat ci putin mai costisitor (cred ca 60 lei mai mult daca nu sunt modificari).
Cei de LA primarie mi-au spus sa merg la OCPI pentru ca ei nu au de unde sa stie proprietarul
barbuiulian9, utilizator
da, acolo v-am spus ca e putin mai costisitor daca nu stiti nr. cadastral (la ancpi, opci cum vreti sa o numiti adica la cadastru pe romaneste).
adrian83miu a scris:

Cel mai simplu mergi la PRIMARIA COMUNEI, LOCALITATII unde se afla terenul si astfel afli proprietaru terenului

Si daca cel care este acum proprietar nu s-a inscris la finante?
Pentru a fi in totalitate sigur de proprietarul unui imobil trebuie sa va adresati OCPI pentru eliberarea unui Certificat privind identificarea numărului topografic/cadastral şi de carte funciară după numele/denumirea proprietarului -cod 2.7.6
Succes!