Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Drepturi banesti
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Drepturi banesti

Buna ziua! Lucrez la o Gradinita de stat in judetul Timis! Am castigat un proces care este irevocabil si trebuie sa imi dea suma de aprox 100 de milioane vechi! Dar ei acum spun ca o sa imi dea un anumit procentaj anual de exemplu anul accesta vrea sa imi dea 5%...pana la 5 ani au spus ca termina tot! Ce ii de facut? Nu mi se pare corect! Sa apelez la un executor judecatoresc?
Executorul judecatoresc este o solutie, dar presupune niste cheltuieli. Recuperarea oricum nu e de pe o zi pe alta. E un proces ca oricare altul.

Nu sunt specialist si prefer sa ma abtin decat sa spun prostii, dar cred ca e de ales o solutie privata (intelegand prin asta in cazul concret cea a executorului judecatoresc) decat o intelegere cu institutiile statului. Acolo, raspunderea personala e disipata, ca sa nu zic ca nu e nicio raspundere.
Nici cu un executor judecatoresc nu puteti obtine mai mult decat prevede legea ...