Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... oferta la locul de munca urgent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

oferta la locul de munca urgent

Buna ziua,

Am primit o oferta pt alt post, dar acest post nu imi convine. ce se intampla daca refuz oferta, ce implicatii are asupra mea?

Mentionez ca sunt angajata pe perioada nedeterminata.Va rog daca e posibil un raspuns cat mai repede. Multumesc anticipat.
ma scuzati ca tot revin, dar m-am gandit mai bine si sunt hotarata sa refuz postul.
deci sa recapitulez:
-oferta scrisa am semnat-o cu mentiunea "de acord" in jurul datei de 23 april
-mentionez ca postul intra in vigoare din 01.05-asa era trecut si in oferta si in act aditional
-actul aditional mi s-a prezentat azi spre semnare.
-deci inca nu am semnat actul aditional
Intrebare:
1. pot refuza avand in vedere ca postul a intrat in vigoare in 01.05
2. in caz afirmativ, cum se procedeaza? se scrie pe actul aditional "nu sunt de acord"?
Daca nu mai doriti semnarea actului aditional , atunci il dati inapoi nesemnat. Nesemnarea actului aditional poate influenta atitudinea angajatorului fata de dvs, acesta va va sicana in activitatea dvs si astfel incat sa fiti obligata sa va dati demisia.

multumesc pt raspuns!