Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intabulare teren extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intabulare teren extravilan

Detin schita intoctmita de expert pentru un partaj judiciar .Schita respectiva are doar dimensiunile si vecinii neavand inscrise si coordonatele STEREO70 Acum doresc sa intabulez acest teren extravilan ce l-am obtinut in urma sentintei judecatoresti de partaj judiciar.
Care este procedura?
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa luati legatura cu o persoana autorizata pentru intocmirea documentatiilor cadastrale care, in baza sentintei ce o detineti (inclusiv a expertizei ce face parte integranta din sentinta) ca si act de proprietate, va va intocmi cadastru pentru suprafata ce v-a revenit.

Daca nu ati avut rabdare sa cititi copy-paste -ul postat anterior nu ati pierdut mare lucru, in schimb ati castigat timp pentru a face altceva. Aceea reprezinta o utopie.