Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii firma neplatitoare de tva si fara salariati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii firma neplatitoare de tva si fara salariati

Buna ziua,
As dori sa stiu ce declaratii si cand trebuiesc intocmite, pentru o firma neplatitoare de tva, infiintata in data de 08.04.2013, fara angajati
Va multumesc!
Vă felicit pentru raspunsul dat doamnei cu tva.

george-neagu a scris:

Folositi model nir pentru cei neplatitori de tva. Inregistrati pretul de achizitie/de intrare cu tot cu tva.
Daca sunteti microintreprindere(platiti impozit pe venit de 3%), la trimestru, pana pe 25 a lunii urmatoare, completati si depuneti declaratia 100 cu impozitul pe venitul microintreprinderilor si tot pana la acea data faceti si plata.