avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dilema - intocmire program de lucru, cum fac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dilema - intocmire program de lucru, cum fac?

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta, trebuie sa angajez o persoana cu urmatorul program de lucru:



Vineri 01.04 - 20.00 Sambata 02.04 - 20.00
Sambata 09.04 - 20.00 Duminica 10.04 - 20.00
Vineri 15.04 - 20.00 Sambata 16.04 - 20.00
Sambata 23.04 - 20.00 Duminica 24.04 - 20.00
Vineri 29.04 - 20.00 Sambata 30.04 - 20.00

practic va lucra de vineri seara duminica seara, de 4-5 ori pe luna .
cum trebuie sa mentionez in contractul de munca la programul de lucru, durata?


Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:10, 22 Mai 2015
Va rog, spuneti-mi cum as putea proceda pentru a angaja o persoana care va lucra cel mult 1-2 saptamani pe luna, insa cu posibilitatea ca intr-o luna sa nu lucreze deloc? Exista o varianta unde as putea incadra un astfel de program?
Multumesc!
Ii puteti stabili un program de munca pe saptamana sau pe luna, inegal, iar repartizarea o puteti face cum doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate cim - 3 zile pe saptamana - urgent cioc natalia cioc natalia Buna ziua! Care este forma legala a unui CIM de 3 zile/saptamana -vineri, sambata si duminica (sambata si duminica sa se lucreze 8 ore de zi si 8 ore de ... (vezi toată discuția)
Program de lucru, zile libere consecutive și ore de noapte aba1011 aba1011 Bună seara din nou, Mă adresez la dvs cu o nouă problemă și înainte să discut cu angajatorul sau să fac vreo reclamație la ITM vreau să fiu sigur ... (vezi toată discuția)
Contract de munca 20 de ore pe saptamana tyadaria tyadaria buna ziua! as dori o lamurire! angajatorul meu are un club de noapte cu activitate vineri si sambata noaptea si as vrea sa fac contract de munca cu timp ... (vezi toată discuția)