Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dilema - intocmire program de lucru, cum fac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dilema - intocmire program de lucru, cum fac?

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta, trebuie sa angajez o persoana cu urmatorul program de lucru:

Vineri 01.04 - 20.00 Sambata 02.04 - 20.00
Sambata 09.04 - 20.00 Duminica 10.04 - 20.00
Vineri 15.04 - 20.00 Sambata 16.04 - 20.00
Sambata 23.04 - 20.00 Duminica 24.04 - 20.00
Vineri 29.04 - 20.00 Sambata 30.04 - 20.00

practic va lucra de vineri seara duminica seara, de 4-5 ori pe luna .
cum trebuie sa mentionez in contractul de munca la programul de lucru, durata?

Va rog, spuneti-mi cum as putea proceda pentru a angaja o persoana care va lucra cel mult 1-2 saptamani pe luna, insa cu posibilitatea ca intr-o luna sa nu lucreze deloc? Exista o varianta unde as putea incadra un astfel de program?
Multumesc!
Ii puteti stabili un program de munca pe saptamana sau pe luna, inegal, iar repartizarea o puteti face cum doriti.