Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procura - valabilitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procura - valabilitate

Buna ziua!
O procura ramane valabila in cazul in care persoana mandatata si-a schimbat buletinul?In procura figureaza CNP, dar nu mai coincid adresa, seria si nr buletin.

Multumesc.
Din cate stiu eu , datele din procura trebuie sa coincida cu realitatea. De fiecare data cand a trebuit sa folosesc o procura institutia unde ma prezentam imi cerea sa prezint CI si verifica datele .