avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Efectuarea și legalizarea traducerilor - Modificari ...
Discuție deschisă în Traduceri

Efectuarea și legalizarea traducerilor - Modificari aduse de Normele de aplicare a Legea 36/1995 republicata

Am inteles ca se modifica legea traducatorilor si ca se complica un pic procedura de certificare. Stie cineva mai multe detalii?
Cel mai recent răspuns: sonia1978 , utilizator 09:52, 4 Februarie 2014
Inca nu s-a publicat.
oricum, e de retinut de catre toata lumea, ca Regulamentul intra in vigoare chiar in ziua publicarii lui.
S-a publicat in Monitor ordinul?
Până în prezent nu dețin informații referitoare la publicarea lui.
Unii îl vor modificat, alții nu. Știu că încă se poartă discuții pe tema aceasta.
E oficial. Ordinul are un alt numar dar pare a fi singura modificare...
Ordinul nr. 2.333/C/2013 privind aprobarea Regulamentului de aplicare a Legii notarilor publici şi a activităţii notariale nr. 36/1995 a fost publicat in M.O. Partea I nr. 479 din 01.08.2013. In termen de 10 zile regulamentul, asa cum il cunoastem deja, va fi in vigoare.
www.avocatnet.ro/content/art...
[ link extern ]
[ link extern ]
L.C.
Ultima modificare: Joi, 1 August 2013
Laura Ciobeica, moderator
Bună dimineața!
Nu am văzut nimic despre traducerile realizate după copii simple, cu încheierea traducătorului. Știe cineva, ceva?
Mulțumesc pentru răspuns.

Alte discuții în legătură

Cine ar putea sa ma ajute cu o incheiere de autentificare a semnaturii traducatorului in limba franceza? ralukcri ralukcri Sunt un traducator la inceput de drum si as avea nevoie de un model de incheiere de autentificare a semnaturii traducatorului in limba franceza. Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Traduceri si traducatori - noutati legislative? carmenalecu carmenalecu Sunt traducator autorizat de limba germana pe langa Ministerul de Justitie si in acelasi timp am PFa de traducator. S-a schimbat ceva de curand in legislatia ... (vezi toată discuția)