Forum Discuţii juridice Traduceri Efectuarea și legalizarea traducerilor - Modificari ...
Discuție deschisă în Traduceri

Efectuarea și legalizarea traducerilor - Modificari aduse de Normele de aplicare a Legea 36/1995 republicata

Am inteles ca se modifica legea traducatorilor si ca se complica un pic procedura de certificare. Stie cineva mai multe detalii?
Inca nu s-a publicat.
oricum, e de retinut de catre toata lumea, ca Regulamentul intra in vigoare chiar in ziua publicarii lui.
S-a publicat in Monitor ordinul?
Până în prezent nu dețin informații referitoare la publicarea lui.
Unii îl vor modificat, alții nu. Știu că încă se poartă discuții pe tema aceasta.
E oficial. Ordinul are un alt numar dar pare a fi singura modificare...
Ordinul nr. 2.333/C/2013 privind aprobarea Regulamentului de aplicare a Legii notarilor publici şi a activităţii notariale nr. 36/1995 a fost publicat in M.O. Partea I nr. 479 din 01.08.2013. In termen de 10 zile regulamentul, asa cum il cunoastem deja, va fi in vigoare.
www.avocatnet.ro/content/art...
[ link extern ]
L.C.
Laura Ciobeica, moderator
Bună dimineața!
Nu am văzut nimic despre traducerile realizate după copii simple, cu încheierea traducătorului. Știe cineva, ceva?
Mulțumesc pentru răspuns.