Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã mai și râdem
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã mai și râdem

De la lume adunate si tot la lume date... Cand mori de ras traiesti mai intens ca oricand...

Despre viata
Viata e ce se intampla cand iti faci alte planuri.

Despre casatorie
Casatoria: perioada in care barbatul descopera ce fel de barbat prefera nevasta lui (The Vagabonds).

O casatorie fericita ar fi aceea dintre o sotie oarba si un sot surd (Montaigne).

Casatoria e un pact facut de un barbat care nu poate dormi cu fereastra inchisa si o femeie care nu poate dormi cu fereastra deschisa (G.B.Shaw)

Sotul meu spune ca vrea sa-si petreaca vacanta unde nu a mai fost niciodata. I-am propus bucataria (Nan Tucket)

Stii cand s-a terminat luna de miere? Atunci cand cainele iti aduce papucii, iar nevasta latra la tine (Roy Bolitho)

Un motiv bun pentru a te casatori este ca, atunci cand nu-ti vei gasi cheile, vei avea pe cine sa dai vina (M.M. Musselman)

Din toata inima iti spun: „Casatoreste-te!” Daca vei avea parte de o nevasta buna, vei fi fercit. Daca vei avea parte de una rea, atunci vei deveni filosof (Socrate)

Secretul unei casatorii fericite ramane... un secret (Henny Youngman)

Stii ce faceam inainte de a ma casatori? Orice voiam (Henny Youngman).

Despre barbati
Mai multi barbati ar fugi de acasa daca ar sti cum sa-si impacheteze singuri hainele in bagaje. (Leopold Fetchner).

Toti barbatii sunt la fel, dar au fetze diferite pentru a-i putea deosebi intre ei (Lawerence J. Peters)

Barbatii sunt ca focul: daca nu ai grija de ei, se sting (Zsa Zsa Gabor)

Orice barbat care spune: "Sotia mea si cu mine suntem parteneri cu drepturi egale”, se refera fie la o firma de avocati, fie la jocul de bridge (Bill Cosby).

E ciudat ca, atunci cand nu mai are nicio grija pe lume, barbatul se casatoreste (Robert Frost)

Am fost indragostit de aceeasi femeie timp de 40 de ani. Daca afla nevasta, ma omoara! (Henny Youngman)

Natura l-a facut pe barbat poligam, misiunea femeii e de a-l face monogam (proverb italian)

Despre femei
Femeia este un animal domestic, care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui.

O femeie frumoasa si desteapta e aproape barbat.

Femeile ar fi incantatoare daca ai putea sa cazi in bratele lor, fara sa cazi in mainile lor.

Dragul meu, arati bine si esti nostim, / Esti plin de sharm si bland, / Iar corpul tau este sublim, / Precum iti e si mintea. // Ai multe talente / Si haine frumoase, / Dar nimic nu se compara / Cu gustul de a-ti alege partenera. (Ellen Jackson)
Matrimoniale
Tânără atractivă, inteligentă și săracă, dorește să cunoască un bărbat care posedă calități opuse …

Când merg în piață și văd ce prețuri sunt… abia acum îmi dau seama de ce Creangă mergea la furat de cireșe.

Soțul cu soția la pescuit.
– Mărie, te uiți de trei ceasuri cum pescuiesc …, vrei să încerci și tu ?
– N-aș avea răbdare …

– Cum cunoști că vine primăvara ?
– A început să curgă apa în râuri, nasul la copii, saliva la bărbați …

Un bărbat merge la pescuit. Soția îl sfătuiește:
– Dacă e prea scump crapul, încearcă să prinzi macrou.

Nevastă-mea, după ce a văzut câteva ucrainience prin oraș, a început să gătească, să facă curățenie, să-mi cumpere bere și să se plimbe provocator prin dormitor.

– Iubitule, așa-i că insectele nu prea au minte ?
– Da, buburuza mea …

Nu toți ne tragem din Adam și Eva … mulți se trag din viermele care era în măr !

Partea bună după ce chelești e că nu-ți mai cade părul.
Doctorul mi-a recomandat aerul de mare. După ce m-am uitat mai atent în portofel, am atârnat o hamsie pe ventilator.

Eu și soția mea am decis că nu vrem să mai avem copii ! O să le spunem diseară la cină …

Intră Gheorghe la farmacie …
– Dați-mi vă rog ceva soluție pentru anestezie locală !
– Dar pentru ce aveți nevoie de așa ceva ?
– Păi, de tri zâle n-am dat pe acasă !

– Miroase a vară din nou !
– Unde ?
– În toate mijloacele de transport în comun.

Unele femei cu 2 facultăți plâng după un hăndrălău care are doar certificat de naștere !

Observând adevărata față a presei, înțelegem de ce bunicii noștri foloseau drept hartie igienica, ziare …

O vedetă TV se scuză:
– Dacă par că m-am îngrășat, să știți că o cameră de filmat te îngrașe cu 5 kilograme.
Un telespectator o întreabă:
– Și cu câte camere filmați ? 7-8 ?
– Gheorghe, da’ nevastă-ta unde-i ?
– În spate, taie lemne !
– Și ție nu ți-e rușine, bărbat în toată firea, ea taie lemne, iar tu stai să cânți la acordeon ?
– Na, ce să-i fac dacă ea nu știe să cânte ?!

– Cât costă parfumul Antonio Banderas ?
– 450 lei !
– Scump … prea scump ! Nu aveți ceva mai ieftin … gen … Fuego ?

O blondă s-a dus la piață să cumpere miere. O întreabă pe vânzătoare:
– Bună ziua, aveți miere de albine ?
– Da, am, de salcâm, de trandafir etc.
Stă blonda pe gânduri și până la urmă întreabă:
– Dar de albine nu aveți ?

Profesoara către Bulă:
– Când spun ”Bărbatul este fericit”, unde se află subiectul ?
– În bar, bea o bere cu amicii.

– Vasile, de ce nu cântă cocoșul tău dimineața ?
– E modern, mă Gheo, al meu e pus pe vibrații …
Știți cum se îndrăgostesc oamenii deștepți ?
Fix ca proștii !

– Doctore, nu știu ce să mă mai fac …
– Ce simptome aveți ?
– Nu pot să mănânc friptură, nu pot să beau șampanie … Ce am ?
– Un salariu de mizerie !

– Mamă, unde ești ?
– Tocmai am ieșit din mall. Vin spre casă. De ce întrebi ?
– Pentru că m-ai luat cu tine în mall …

O amețită sună la 112 fiindcă s-a pierdut în rapiță !

Proverb american
Deasupra fiecărui zăcământ de petrol se află un stat terorist !

Un preot stătea lângă un om pe patul de moarte:
– Spune fiule că te lepezi de Satana.
Niciun răspuns.
– Spune fiule că te lepezi de Satana, să știe că nu ți-e frică !
Liniște …
– De ce nu vrei să spui că te lepezi de Satana ?
– Părinte, am făcut cam multe la viața mea. Până nu aflu sigur în ce direcție mă duc, nu vreau să supăr pe nimeni !
Dacă viața ți-a tras-o de mai multe ori, înseamnă că ești sexi !

Ea:
– Cum am parcat ?
Instructorul:
– Foarte bine, acum hai să ieșim prin portbagaj.

Doi olteni, într-un elicopter
– Auzi, bă ! La ce folosește elicea aia de deasupra ?
– Bă, eu cred că e de la ventilație, că de când s-a oprit, uite cum transpiră pilotul !

Apropo de bătrânețe
Am vrut să-i fac cu ochiul unei domnișoare și am ațipit …

Vorbesc doi copii:
– Știi, uneori la mama, când tata e la muncă, vine domnu’ Sile de la parter, intră amândoi în dormitor și se roagă !
– Cum așa ?
– Păi, cam o oră îi tot aud: ”Ah, Doamne … Ah, Doamne … Ah, Doamne …”

– Ioane, de ce ai pantofii din picioare diferiți ?
– Deoarece vânzătorii cred că dacă pun pe raft doar câte un singur pantof de-un fel, aceștia nu vor fi furați !

– Bună ziua, aici e clubul nostalgicilor ?
– Da, dar nu mai e ce-a fost …

Se întâlnesc 2 purici:
– Unde te duci ?
– Păi, pe coasta de Azor !

Cică dacă ai și nevastă și amantă, ești dual sim; dacă mergi la prostituate ești prepay, iar dacă ai doar nevastă ești pe abonament.

Secretara către un coleg:
– Vasile, ai chef de sex la telefon ?
– Bineînțeles ! Dă-i drumu’ !
– Acum îți fac legătura cu șefu’ !

Diferențele dintre cele trei religii abrahamice
Creștinii vorbesc cu tavanul.
Iudaicii vorbesc cu pereții.
Musulmanii vorbesc cu podeaua.

– Bulă, ai învățat tabla înmulțirii ?
– Mai am o strofă !

– Aveți ceai de tei ? Cică ajută la scăderea inflației.
– Avem, dar s-a scumpit.