Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minori nerespectat de mama
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minori nerespectat de mama

ce poate face un tata care a trecut prin 8 procese de diferite feluri (ordonanta presidentiala, executare silita) pentru a si vedea fetita ( acum in varsta de 5 ani) care este in grija mamei (custodie comuna) in conditiile in care mama refuza sa respecte ordinul judecatoresc si manipuleaza copilul (in ultima vreme sustinand ca fetita nu mai vrea la tata deloc)
Nu doresc sa va contrazic cu nimic si cu atat mai putin nu mi-as dori sa o luati personal. Va rog insa sa ma credeti ca daca cineva a castigat vreodata un proces invocand alienarea parentala, sigur a avut un avocat advers foarte slab. Nomenclatorul de afectiuni psihiatrice din Romania nu recunoaste acest diagnostic, altfel spus, o fi validat stiintific la altii, caci la noi nu!si prin urmare ramane un fel de vorbe goale!