Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Livrare de bunuri catre Nigeria
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Livrare de bunuri catre Nigeria

va rog sa ma ajutati cu un raspuns .o societate din romania doreste sa vanda produs finit catre nigeria .cum se factureaza cu tva sau fara ?operatiunea este o livrare sau export ?
adrianabresug a scris:

inca o intrebare taxele vamale de catre cine se factureaza sau cine le plateste ? nu am facut export pana acum si nu ma descurc fara ajutorul dv .imi cer scuze daca va deranjez cu insistentele mele .

Aveti aici mai multe detalii legate de export [ link extern ]

Cred ca cel mai bine ar fi ca prima data sa contactati un agent vamal.