Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare la transmitere declaratie 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare la transmitere declaratie 112

Buna ziua! Am depus o declaratie 112, dar din cauza unor probleme cu internetul, parea ca fiind nedepusa. Apoi am mai incercat sa o depun o data si mi-a dat eroarea urmatoare: eroare regula R_Multi_init:A mai fost depusa o declaratie initiala valida pentru aceeasi perioada. Mentionez ca prima declaratie depusa este fara erori de validare.
Am cautat declaratia 112 aferenta lunii in cauza in dosarul fiscal, dar ea nu se regaseste acolo.
Ce se poate face in acest caz? Este acceptata prima declaratie depusa sau trebuie facuta o declaratie rectificativa?
Va multumesc.
Daca la prima depunere nu vedeti recipisa iar la a doua va spune ca e deja depusa, cred ca cel mai bine este sa mergeti la AFP de care apartineti si sa apelati la serviciul informatic din cadrul acesteia.