Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma intreaga la 2 locuri de munca diferite.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma intreaga la 2 locuri de munca diferite.

Cineva m-a rugat sa pun o intrebare referitor la cazul sau concret si anume: persoana respectiva este profesor discipline tehnologice si de legislatie rutiera la un liceu auto, activand la liceul respectiv cu norma intreaga. Intrebarea dansului este urmatoarea: poate sa activeze atat cu norma intreaga la liceul respectiv, dar si cu norma intreaga ca instructor auto la o scoala de conducatori auto (privata- ce pregateste cursanti pentru obtinerea permisului de conducere categoriile A, B, C, D), deci in total 2 norme intregi, care in cazul dansului nu depasesc 16 ore/zi? Iar daca nu poate, care ar fi timpul minim partial cu care ar putea sa lucreze ca instructor auto.
Va multumesc.
Ambele raspunsuri sunt corecte .Astfel, poate cumula doua c.i.m. cu norma intreaga sau oate cumula un c.i.m. cu norma intreaga cu un c.i.m. cu timp partial.
Va multumesc.