Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca suplimentara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca suplimentara

Munca prestata peste durata normala de lucru se poate plati ,in cazul in care nu se poate acorda zile libere?Cate ore ,suplimentare pe an ?
Multumesc.
Daca s-a emis o decizie interna prin care se punea in plata orele suplimentare ....se anuleaza acea decizie /.Sau,pur si simplu nu se aplica ?
In general, o decizie emisa de catre un angajator trebuie sa fie in conformitate cu prevederile legale in vigoare.

Parerea mea este ca acea decizie nu poate fi pusa in aplicare.
Multumesc.