Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... privilegiu imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

privilegiu imobil

Buna ziua!Am aflat de curand ca am un privilegiu inscris pe imobil atunci cand am dorit sa il vand.Privilegiul ar fi fost inscris in anul 2000.Intrebarea mea este,acest privilegiu nu se prescrie?Si daca da cum se poate ridica din cartea funciara?
Va multumesc!
Sfatul meu este sa solicitati un extras de carte funciara, asa cum va recomandat si brom, si, in functie de cele inscrise in cuprinsul acelui extras, sa puteti solicita eventuale clarificari, pentru ca altfel riscati sa nu mai intelegeti nimic.
Mai inatai obtineti acel extras de carte funciara si mai apoi lansati discutii ce privesc problemele de drept, si asta este numai in folosul d-voastra.
Nu stiu nu mai inteleg nimic..acest extras trebuia sa imi fie dat azi dar ieri am primit telefon de la notar ca va mai dura pana vineri pentru ca nu stiu ce se verifica,deoarece a zis ca prima oara extrasul a fost ok iar a doua oara a aparut acest privilegiu.Nici nu stiu ce sa mai cred.