Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul pensie

Buna ziua,

La calculul pensiei se iau in calcul si alte venituri realizate si anume comisioanele obtinute de la o societate de asigurari ( pentru care se opreste CAS, ... ) sau indemnizatie de revolutionar.

Cu multumiri,
Se iau in calcul toate veniturile pentru care s-a retinut contributia pentru pensie (CAS) si care se regasec in declaratia lunara nominala (D112) depusa de fiecare angajator la ANAF.
Va multumesc.