avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Participare la licitatii publice firme in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Participare la licitatii publice firme in insolventa

Societatea la care lucrez este in procedura de insolventa.
In aceasta situatie poate participa la licitatii publice sau poate oferi sustinere tehnica unei alte societati comerciale?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: dan-holban , utilizator 16:18, 22 Ianuarie 2014
S-a deschis procedura generala sau este in procedura simplificata, in faliment?
Este deschisa procedura generala. Urmeaza sa se prezinte instantei planul de reorgenizare de catre administratorul judiciar. Termenul este de cca. 3 luni.
Ultima modificare: Joi, 9 Ianuarie 2014
gespa, utilizator
alla1975 a scris:

S-a deschis procedura generala sau este in procedura simplificata, in faliment?



Buna ziua,

Am aceeasi intrebare: firma aflata in procedura de reorganizare aprobata, in derulare, poate participa ca subcontractor la o licitatie publica?

Daca da, ma puteti ajuta cu cadrul legal?

Multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta intre termenii insolventa-faliment-procedura simplificata a insolventei. simonapopbarnescu simonapopbarnescu Buna ziua, va rog lamuritima in ceea ce priveste acesti termeni ce au in comun si care este diferenta? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Actionar unic si administrator 120656 120656 Buna seara, am o firma la care sunt actionar unic si am fost administrator. Firma are datorii la 2 banci si la distribuitori si a intrat in insolventa, ... (vezi toată discuția)
Insolventa si achizitii publice CI Ioana Butan CI Ioana Butan O firma aflata in insolventa poate participa la achizitii publice? Si daca da care ar fi temeiul juridic (vezi toată discuția)