Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Participare la licitatii publice firme in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Participare la licitatii publice firme in insolventa

Societatea la care lucrez este in procedura de insolventa.
In aceasta situatie poate participa la licitatii publice sau poate oferi sustinere tehnica unei alte societati comerciale?
Va multumesc!
S-a deschis procedura generala sau este in procedura simplificata, in faliment?
Este deschisa procedura generala. Urmeaza sa se prezinte instantei planul de reorgenizare de catre administratorul judiciar. Termenul este de cca. 3 luni.
gespa, utilizator
alla1975 a scris:

S-a deschis procedura generala sau este in procedura simplificata, in faliment?

Buna ziua,

Am aceeasi intrebare: firma aflata in procedura de reorganizare aprobata, in derulare, poate participa ca subcontractor la o licitatie publica?

Daca da, ma puteti ajuta cu cadrul legal?

Multumesc,