Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masuratori cadastrale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masuratori cadastrale

Buna seara,
Ma intereseaza cum se face o masuratoare corecta a amprentei la sol a unei case.
Se masoara pana la zidul casei sau amprenta cuprinde si soclul casei, care este cam de 3 cm.
Daca intrarea in casa este mai retrasa decat suprafata dreptunghiulara a unei case si are un postament care se afla sub un balcon de la etajul 1, acest postament intra in amprenta la sol?
Multumesc
Buna ziua Doina, am vazut in raspunsul dumneavoastra ca spatiile tehnice nu se includ in suprafata construita. Vreau sa intreb daca am inteles corect. Daca am o camera inclusa in casa, asemenea unei camari dar acolo fac o camera tehnica pt centrala tablou electric rack cpmunicatii etc.. aceea camera nu va fi inclusa in spatiul construit ca si masuratoare a amprentei la sol a cladiri?
serpisor83, utilizator