Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii fond mediu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii fond mediu

Trebuie sa depun declaratia mediu pentru luna decembrie 2013. Cum procedez la listare deoarece era valabil un cod care a fost valabil numai pt declaratiile lunii noiembrie 2013. Cum procedez
S-a publicat declaratia pt decembrie: [ link extern ]

"ANUNŢ

Administraţia Fondului pentru Mediu a publicat aplicaţia pentru editarea declaraţiilor privind obligaţiile la Fondul pentru mediu, vers. 1.7 - decembrie, cu care puteţi întocmi şi tipări declaraţiile până la luna decembrie 2013 inclusiv."
1.o societate care nu desfasoara activitate( nu realizeaza venituri din valorificare deseuri)
trebuie sa depuna declaratia la mediu pe Zero?

2.o societate suspendata trebuie sa depuna declaratia de mediu?
Trebuie sa depuneti declaratia la AFM lunar ( chiar si pe zero) incepand din luna in care ati avut un import sau AIC de bunuri.
sunt doua cazuri
1. una societate nu a avut activitate , de la infiintare si pana in prezent -cu cod caen- recuperare materiale reciclabile,
2.alta societate este a fost suspendata si acum a reluat activitatea dar fara a realiza venituri
nu a facut nici una AIC