Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda in Austria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda in Austria

Bună seara.
Care sunt consecinţele dacă nu platesc o amendă dată pentru neplata parcării în Austria? Nu s-a întocmit decât o înştiinţare lipită în parbriz care cuprindea suma de plată şi numărul maşinii. Nu s-au luat niciun fel de date, nici ale proprietarului maşinii, nici ale cond. auto, nimic.
Mulţumesc pentru răspuns... ªtie cumva cineva care este termenul de prescripţie în Austria la amenzile date pentru neplata parcării?
Vă mulţumesc.