Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de proba

Buna
sunt angajat de curand la o multinationala pe perioada nedeterminata si cu perioada de proba de 90 zile. Suntem obilgati sa ne luam concediu o saptamana si vreau sa stiu daca perioada de proba se prelungeste cu perioada de concediu.
Perioada de proba nu se suspenda in nici o situatie. Chiar daca CIM este suspendat din diferite motive, perioada de proba curge incontinuare nu isi intrerupe cursul. Nu trebuie confundata cu preavizul.