Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Probleme cadastru - necesitate cd lotizare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Probleme cadastru - necesitate cd lotizare

buna, intampin o problema cu dosarul pentru cadastru si am primit urmatoare instiintare :
imobilul ce face obiectul prezentei cereri sesuprapune cu imobilul identificat prin nr. cadastral 19768/5 ( parcela A1093/25 lot 1/5 ) lipsa plan parcelar pentru sola din care provine parcela in cauza, motiv pentru care este necesar sa prezentati un CD cu lotizarea zonei.

Ce trebuie sa fac? Multumesc!
Cu intreaga documetatie cadstrala depusa, cu cererea de completare si cu respingerea primita, cereti audienta la directorul OCPI, sau la inginerul sef.
am fost in audienta la director si mi-a spus sa fac eu planul parcelar pentru toata zona aceea sau sa o iau de la primarie, am fost la primarie exista un plan parcelar facut de o persoana angajata de mine si depus la primarie (se afla in sistemul lor) dar mi-au spus ca ei au trimis planul la oficiul de cadastru iar cei de la cadastru nu l-au trimis inapoi avizat, deci chiar nu inteleg ce mai e de facut