Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu

Buna ziua,

legat de munca la domiciliu am urmatoarele intrebari:
- orice societate poate incheia contracte de munca la domiciliu? sau e in functie de codul caen?
- daca exista un contract de munca existent se poate face un act aditional cu clauzele specifice muncii la domiciliu?
- exista posibilitatea de a munci partial la domiciliu si partial la sediul angajatorului? respectiv 1 zi la domiciliu si 4 la sediul angajatorului?

multumesc
Probabil - nu sunt specialist in fiscalitate -, dar aici nu vorbim despre fiscalitate. Am expus doar parerea unor specialisti care au fost sau sunt dascali in facultati de renume. Ei pleaca de la o premisa si ajung la concluzia ca angajatorul va suporta şi cheltuielile pe care le implică procesul muncii.

Insa, consider ca totul se poate negocia si inserat in c.i.m. sau intr-un act aditional la c.i.m.