Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venitul minim garantat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venitul minim garantat

Sunt o persoana singura si detin un apartament cu 2 camere,fara nici un venit.Am solicitat la primarie sa mi se acorde venitul minim garantat,dar am fost refuzat pe motiivul ca apartamentul are o suprafata prea mare,adica 54mp.Este legal sa se ia in considerare la stabilirea dreptului de ajutor social a suprafetei de locuit ?
~ Conținut șters la cerere ~
1. - Intrati pe:
[ link extern ]
- Cititi tot materialul de pe acest link.

2. Ce scrie acolo este valabil pentru toate primariile din tara.