Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Acte inmatriculare motocicleta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Acte inmatriculare motocicleta

Am cumparat o motocicleta de la un domn care nu o inmatriculase, el avea toate actele necesare inmatricularii pe numele lui. Nu a inmatriculat motocicleta si a vadut-o direct la cateva zile de la cumparare, pe spatele talonului si-a trecut numele si data cand a cumparat-o. Avand fiscalul primului propietar care este trecut in talon ca detinator si la care am fiscalul o pot inmatricula? Sau imi mai trebuie fiscalul celui de la care am cumparat-o eu, desi el nu apare decat cu un contract de vanzare cuparare si cu numele pe spatele talonului? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~