Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Utilizatori-consultanti- avocati
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Utilizatori-consultanti- avocati

Buna ziua!
Cu riscul de a mi se sterge topicul,as dori sa stiu daca avocatii de pe acest form chiar sunt avocati.Am citit cuvant cu cuvant regulamentul acestui site.Cum dovedesti ca esti avocat cu acte in regula?Este corect ca un consultant/avocat sa te abordeze in privat,sa ti trimita o invitatie de prietenie apoi sa ti ceara sa l recomanzi pe forum doar ptr simplu fapt ca te a aplaudat?Ii accepti invitatia,si ii ceri consultanta,dar pana la consultanta are rugamintea sa i fac recomandare.Dupa recomandare ii cer consultanta si zice ca l depaseste situatia.
Ramane la aprecierea moderatorului daca topicul meu incalca regulamentul.
:bow:
Daca nu mai citati mesajele anterioare si nu mai postati mesaje consecutive o sa fie foarte usoara :)
Propun reducerea minutelor ca timp de asteptare, la jumatate:D
Si mi ar placea ca domnul consultant despre care am discutat,sa aibe curajul sa spuna ca a gresit cersindu mi recomandarea,ptr ca am impresia ca dansul face cam asta:
intra pe forum,citeste problemele utilizatorilor,unde vede "ca e loc'in functie de problema,trimte invitatie acelui user"asta s a intamplat in cazul meu' apoi userul il accepta citindu i activitatea pe site,raspunsuri/intrebari,(eu asa am facut),iti da impresia ca stie cat de cat ceva si vrei sa afli si parerea lui.Dupa ce il accepti ca prieten,ii ceri consultanta care nu e obligat sa ti o dea.Am cerut consultanta iar dansul spune prin mesaj privat ca sa i dau recomandare si stam de vorba.Ii fac recoandare apoi imi scriu doleantele.Venea cu pretextul ca tot ce am scris e putin si cerea detalii,nr de tel,mail valid etc.Aici m am prins ca ceva nu e in ordine.I am atras atentia ca nu suntem din acelasi oras si daca nu e in masura sa mi raspunda,sa mi faca o alta recomandare.Imi recomanda un avocat din orasul dansului si mi spune sa l sun urgent ca altfel pierd casa/procesul etc.Il un pe domnul respectiv nu de teama ca pierd ceva,ca am avocat angajat,eu voiam doar parerea dumnealui.Acel avocat care l am gasit in baroul avocatilor din orasul cutare,imi raspunde foarte amabil.Mi a lasat impresia ca stie cine il suna,era deja pus in tema.Conversatia a durat vreo 20 de minute,timp suficient sa mi dau seama ca nu e ceea ce caut,ptr ca dumnealui nu stia nici ce inseamna nud proprietar sau drept de uz.In fine.La sf conversatiei mi a recomandat un avocat din orasul meu.La avocatul asta nu se duce nici Becali ptr aparare:D.
Si acum sa punem altfel problema,eu m am prins ca domnul racoleaza si da mai departe,dar a avut ghinionul ca eu m am prins inca de cand mi a cerut sa l recomand.Insa,ce facem cu bietii useri care cad in plasa acestori oameni?
Un avocat spunea intr un comentariu la topicul meu,ca ar trebui sa se faca un minim ce cercetari asupra acestor avocati/consultanti etc si ii dau dreptate.Ca acest forum sa si pastreze acest prestigiu care si l dobandeste prin majoritatea avocatilor/consultanti,rugam administratorii forumului sa i a ceva masuri de precautie ca utilizatorii sa poata sa aibe incredere cat de cat.
ContSters325089, utilizator
Aplauzele primite de la domnul in cauza,i le pot returna?Recomandarea care mi a cerut o, sa o pastreze sanatos ptr rating,sa o considere cadou de la un utilizator care i s a aprins beculetul :hm:
ContSters325089, utilizator
Buna ziua,

Contul de consultant al acelui user a fost sters datorita informatiilor suplimentare pe care le-ati dat astazi.

Multumim pentru atentionare, o zi frumoasa.
Admin

Buna ziua,
Va multumesc pentru masurile luate!
ContSters325089, utilizator