Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calculul varstei de pensionare pentru grupa a 2-a de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calculul varstei de pensionare pentru grupa a 2-a de munca

Ce vechime este necesara pentru a beneficia de pensie anticipata pentru o persoana (femeie) care a lucrat 16 ani, 11 luni si 9 zile in grupa a 2-a de munca, 6 ani fara grupa si 3 ani de facultate? varsta actuala: 57 de ani. Multumesc!
Buna ziua, am lucrat in grupa a doua de munca din octombrie 1988 pana in luna mai 1999.Sunt născute la 01 .1o.1965 si am 20 de ani vechime.As vrea sa stiu cand as putea sa ies la pensie pentru limita de vârstă, mai precis cu cat timp inainte de vârstă standard de pensionare