Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Adresa de corespondenta la un pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Adresa de corespondenta la un pfa

buna ziua! Eu mi-am deschis singura un pfa si ca multi altii nu sunt contabil. La inceput nu am stiut ca sunt atatea hartii. Am cod caen 8552 si predau canto, muzica! Mi-am cumparat ieri registrele de plati si inventar si le-am inregistrat la fisc.Cand am plecat doamna de la ghiseu mi-a spus ca imi vor veni ordinele de plata prin posta...Eu locuiesc la alta adresa decat cea din buletin.Oare pot schimba adresa unde imi vine corespondenta pentru pfa?
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Legea nu impune sa aveti un contabil, dar va recomand sa aveti unul. Castigul realizat din a face totul singur este mai mic decat pierderea ca va risipiti in a face lucruri unde nu sunteti perfectionat.