Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Responsabil tehnic cu executia si responsabil CQ
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Responsabil tehnic cu executia si responsabil CQ

In cadrul unui contract de executie lucrari, functia de Responsabil tehnic cu executia si cea deResponsabil cu controlul calitatii, poate fi indeplinita de una si aceeasi persoana?
La o procedura au fost depuse documente prin care ofertantul propune una si aceeasi persoana pentru ambele pozitii, este correct???
in calitate de constructor am fost in situatia exacta la care faceti referire,acum nu stiu daca s-a procedat corect dar am fost exclus de la procedura in situatia data.
Inainte de a fi respinsa oferta, trebuie cerute clarificari. Daca ofertantul demonstreaza prin propunerea tehnica ca aceeasi persoana poate indeplini simultan ambele functii, oferta nu poate fi respinsa.