Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sponsorizare catre persoane fizice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sponsorizare catre persoane fizice

Va rog sa-mi spuneti daca o firma poate face sponsorizari direct catre o persoana fizica.

Potrivit art.4 alin.(1)lit.d).din Legea nr.32/1994 privind sponsorizarea,poate fi beneficiar al sponsorizarii orice persoana fizica cu domiciliul in Romania a carei activitate in unul din domeniile :cultural,artistic,educativ,umanitar,religios,sportiv,medico-sanitar etc.(prevazute la art.4 alin.1 lit. a).este recunoscuta de catre o persoana juridica fara scop lucrativ sau de catre o institutie publica care activeaza in domeniul pentru care se solicita sponsorizarea.