avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! - evacuare din casa parinteasca
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! - evacuare din casa parinteasca

In ce conditii pot fi dezmostenit(dat afara )din casa parinteasca,de tatal meu bun.Nu ma intereseaza averea.multumesc
Nu aveti de ce sa fiti acuzat, adica parintii va pot aduce tot felul de acuze, insa nu vor avea urmari.
multumesc!o seara buna in continuare :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! traiesc in concubinaj de 16 ani cu tatăl copiilor ... Alina axinte Alina axinte Buna seara! Traiesc in concubinaj de 16 ani cu tatăl copiilor mei. Avem 2 băieți împreună,unul de 4 ani si celalalt de 1 an jumate. De cand a aparut al ... (vezi toată discuția)
Coruperea și întreținierea de relații sexuale cu un minor ! MarinMarin06 MarinMarin06 Bună ziua ! Am 19 ani , aproape 20 . Am o relație cu o fată de 3 ani , iar ea avand în acest moment aproape 16 . Am întreținut relații sexuale cu ea și ... (vezi toată discuția)
Evacuare??? MonArt MonArt Buna ziua, Va rog foarte mult sa ma ajutati intr-o problema destul de delicata...am ajuns in culmea disperarii. Mama mea doreste sa ma dea afara din casa ... (vezi toată discuția)