Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua.Dupa o hotarire definitiva si irevocabila la un partaj de succesiune,am luat legatura cu un executor si am intrbat daca sulta se prescrie dupa trei ani,dinsul mi-a spus ca nu.Pe forum s-a raspuns ca da.Acum nu mai inteleg.Va rog sa-mi spuneti daca se prescrie.Va multumesc
Cand a devenit irevocabila hotararea?
Acum 2 ani,de la curtea de apel
vasiletudurean a scris:

Buna ziua.Dupa o hotarire definitiva si irevocabila la un partaj de succesiune,am luat legatura cu un executor si am intrbat daca sulta se prescrie dupa trei ani,dinsul mi-a spus ca nu.Pe forum s-a raspuns ca da.Acum nu mai inteleg.Va rog sa-mi spuneti daca se prescrie.Va multumesc.A devenit irevocabila acum 2 ani