Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot cere lamurirea unui titlu?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot cere lamurirea unui titlu?

Buna ziua,

Sunt tot in situatia de incasat salarii conform hotararii judecatoresti, am mers in instanta, pe executare nu merge asa usor, statul se protejeaza, dar se pare ca in decembrie se dau toti banii?
Dar intrebarea mea este alta:
-cum fac cererea pentru lamurire titlu, sau cum e mai exact.
- vreau sa cer instantei lamurire la hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila, cu privire la faptul ca: s-a tinut cont de concediul neefectuat(la care as fi avut dreptul daca nu eram concediata) in perioada in care am fost concediata 02.2012-02.2014 , sau cum sa ma exprim?

Multumesc
Faceti cerere de lamurire a dispozitivului, scrieti exact ce vreti sa va lamureasca si o adresati instantei a carei hotarare o doriti lamurita.

www.luju.ro/static/files/.../CERERE_LAMURIRE_DISPOZITIV_2.pdf
Multumesc frumos.