Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acord de mediere in apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acord de mediere in apel

se poate obtine o incetare a procesului pe baza unui acord de mediere in apel? ma intereseaza situatia in care judecata pe fond s-a inceput dupa intrarea noului cod penal
~ Conținut șters la cerere ~
mezgageza a scris:

se poate obtine o incetare a procesului pe baza unui acord de mediere in apel? ma intereseaza situatia in care judecata pe fond s-a inceput dupa intrarea noului cod penal

Daca apelul se judeca dupa ce a intrat in vigoare NCP acordul isi produce efectele juridice.