avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acord de mediere in apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acord de mediere in apel

se poate obtine o incetare a procesului pe baza unui acord de mediere in apel? ma intereseaza situatia in care judecata pe fond s-a inceput dupa intrarea noului cod penal
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:40, 3 Ianuarie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
mezgageza a scris:

se poate obtine o incetare a procesului pe baza unui acord de mediere in apel? ma intereseaza situatia in care judecata pe fond s-a inceput dupa intrarea noului cod penal


Daca apelul se judeca dupa ce a intrat in vigoare NCP acordul isi produce efectele juridice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impacare dupa citirea actului de sesizare puncuskaa puncuskaa am un proces pentru inselaciune din 2012,am impacat cu persoanele vatamate in noiembrie 2013 (inaintea intrarii in vigoare al noului cod penal) dar nu am facut ... (vezi toată discuția)
Recurs furt - aplicarea legii mai favorabile, impacarea dumutaadrianred dumutaadrianred Buna, in cazul unui recurs, in cazul unui furt, unde a fost aplicat vechiul cod,la recurs ar trebui aplicata legea favorabila si posibilitatea de impacare? Un ... (vezi toată discuția)
Suspendarea judecatii-mediere puncuskaa puncuskaa pot sa obtin suspendarea judecatii in APEL daca depun la instanta un acord de mediere? (vezi toată discuția)