avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Anulare TA sectiunea 4
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Anulare TA sectiunea 4

buna ziua. am o societate comerciala care a fost platitoare de tva si nu a depus timp de 6 luni deconturile de tva, drept pt care mi-a fost anulata din oficiu inregistrarea in scopuri de tva. cum ma pot inregistra din nou ca platitor de tva?
Cel mai recent răspuns: Cabinet Expert Contabil , Contabil 16:43, 19 Ianuarie 2015
Vedeti aici noua procedura
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare inregistrare in scopuri de tva adrianabresug adrianabresug Daca o societate s-a inregistrat la infiintare ca si platitoare de tva dar a fost scoasa din oficiu din cauza ca nu depasea plafonul de tva ,ce trebuie sa faca ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie 099 ana_maria1 ana_maria1 buna seara a depus cineva 099?Stiti cat dureaza inregistrarea in scopuri de tva?AM depus doua deconturi trimestriale,consecutive pe 0 si mi s-a anulat din ... (vezi toată discuția)
Anularea inregistrarii in scopuri tva Mihaelasta Mihaelasta Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Am un srl caruia in anul 2012 i s-a anulat inregistrarea in scopuri tva conf art.153 C.F.,in luna decembrie am ... (vezi toată discuția)