Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost păcălit achiziționând de pe net
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost păcălit achiziționând de pe net

În data de 13.01.2015 am "achizitionat" un produs, prin transfer bancar,în valoare de 250 euro. Plata a fost făcută într-un cont din Polonia, iar site-ul avea nr. de telefon de Spania, Madrid. Pana la data achitării am ținut legătura cu vânzătorul prin email, discutând detaliile. Toate bune. După aceasta data nu am mai primit nici un răspuns, nici pe email, nici pe telefon. Am primit un nr. de comanda cu care vedeam starea produsului. La început statusul era "processing"(pregatire), iar acum este "shipped" livrat. Ce pot face pentru a recupera banii?
Multumesc
Sunt situatii cand dureaza si 3 saptamani, nu vine instant.