avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... renovare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

renovare casa

buna ziua

am cumparat o casa recent si as dori sa o renovez...acoperis schimbat,interir schimbat si dat jos ceva pereti, placa de beton pe jos,marit terasa cu fundatie la terasa si design interior.

am nevoie de ceva autorizatii?
Cel mai recent răspuns: avezoc , utilizator 11:03, 12 Februarie 2015
Pentru modificarea structurii de rezistenta (daramat pereti) aveti nevoie de autorizatie.
de la cine se obtine?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie s.au act de renovare consolidare??? ... Iustiniustin3334 Iustiniustin3334 Autorizatie de constructie s.au act de renovare consolidare??? Buna ziua, am cumparat o casa veche din caramida, are fundatie din beton dar nu are stalpi din ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru perete daramat la bloc? capraruioan capraruioan Buna ziua. Am inceput renovarea unui apartament destul de vechi. Peretele din dormitor (facut din BCA) avea crapaturi. Cand am scos usa cu tot cu toc, s-a ... (vezi toată discuția)
Recompartimentare / amenajare apartament - e necesara autorizatie? vch2009 vch2009 Buna ziua, Vreau sa renovez apartamentul si sa mut o usa interioara cu doi metri mai incolo pe perete(peretele nu este de rezistenta). Usa va fi pe ... (vezi toată discuția)