Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intreprindere individuala prestari servicii si comert ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intreprindere individuala prestari servicii si comert service auto

Buna seara!am un service auto ce are domeniu de activitate intretinerea si reparatia auto si comert.Intrebarea mea este: Facturile de la furnizoriprin care am comandat piesele de schimb (de ex.ambreiaj, suporturi pentru roti..piese de schimb ) se introduc in registru de incasari si plati?Trebuie facute Nir?Mentionez ca nu am magazin de piese, nu le comercializez mai departe, comand doar pentru a schimba piesele.multumesc
va multumesc mult