Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata contor gaze la dezvoltator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata contor gaze la dezvoltator

buna ziua

saptamana trecuta am incheiat un antecontract pentru achizitionarea unui apartament nou iar dezvoltatorul mi-a spus azi ca trebuie sa platesc contorul de gaze .
as dori sa stiu daca este dreptul meu sa platesc acest contor sau el vrea sa mai scoata niste bani de la mine.
as dori sa stiu daca este dreptul meu sa platesc acest contor

Este obligatia dvs exclusiva sa achizitionati contorul de gaze care urmeaza sa contorizeze consumul dvs individual de utilitati
Este situatie identica cu contorul de energie electrica sau apometre ,care deservesc si contorizeaza consumul dvs de utilitati