Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit PFI impozit pe profit neplatit , ce se intampla ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

PFI impozit pe profit neplatit , ce se intampla ?

am infiintat un PFI PT A fi platit de ING asigurari cand a fost campania cu pensiile obligatorii..Am strans ceva banuti (10 000 ron) dar am neglijat sa platesc impozitul la stat 10% deoarece 6% au fost retinuti de ING, vreau sastiu ce se intampla daca nu-i platesc au trecut 2 ani de atunci ...
Declaratia 205 nu ff2, dar dupa cum am mai spus, mi-e greu sa cred ca o societate de talia ing-ului nu depune declaratiil.Dar mai stii?!
Spunea utilizatorul ca "am infiintat un PFI".

Cred ca se refera la PFA, la REgistrul comertului.

Oricum, sa revina cu detalii.

Alberto Kurtyan
Este vorba de un PFI ( persoana fizica independenta ) , revenind la intrebare : in caz ca am pastrat facturile din perioada respectiva (cheltuieli , bonuri benzina etc) se pot depune (in caz ca ma agatza cei de la fisc ) ?
Ai certificat de inregistrare de la Registrul Comertului?

Alberto Kurtyan