avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita CNADNR
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita CNADNR

Buna ziua, am primit de la un birou de executare silita 2 procese verbale prin care mi se comunica faptul ca sunt executat silit pentru 2 amenzi de rovinieta din data de 03 .11. 2011 respectiv 05 .11 .2011, aceste pv contin: instiintare ca s-a declansat urmarirea silita, incheierea, somatia, executarea silita, pv al amenziisi un pv prin care se pretinde ca un anumit agent constatator alaturi de un martor au fost la domiciliul meu pentru comunicarea acestor amenzi , ceea ce nu s-a intamplat. Acest plic l-am primit in data de 08.04.2015.

in concluzie ce se poate face in privinta lor pentru a scapa de ele, in afara de a le plati, si daca pot face ceva sa nu fiu nevoit sa platesc 1200 de lei potrivit amenzilor
Cel mai recent răspuns: Dumitru Mihu , Avocat 19:28, 21 Aprilie 2015
Imi puteți da un exemplu de contestație ma refer cum o pot formula sau e nevoie de un avocat ptr a face aceasta contestație?
Aveti la dispozitie 15 zile sa faceti contestatie la executare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita dupa amenda rovinieta Alina1988 Alina1988 Buna ziua, As dori un sfat, poate din partea cuiva care a fost in aceeasi situatie. Iata problema tatalui meu: in anul 2011 a primit o amenda pentru lipsa ... (vezi toată discuția)
Contraventie rovinieta volar volar In 07.04.2014 am circulat fara rovinieta. In 22.09.2014 s-a constatat contraventia si s-a intocmit PVC. In 08.09.2014 mi s-a comunicat PVC. Sunt mai mult ... (vezi toată discuția)
Lipsa rovinieta alinauim alinauim Buna ziua! Intrebarea mea este, daca am circulat cu masina fara rovinieta #-o #-o in cat timp imi emite procesul de contraventie? Din cate am mai auzit sunt ... (vezi toată discuția)