Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita CNADNR
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita CNADNR

Buna ziua, am primit de la un birou de executare silita 2 procese verbale prin care mi se comunica faptul ca sunt executat silit pentru 2 amenzi de rovinieta din data de 03 .11. 2011 respectiv 05 .11 .2011, aceste pv contin: instiintare ca s-a declansat urmarirea silita, incheierea, somatia, executarea silita, pv al amenziisi un pv prin care se pretinde ca un anumit agent constatator alaturi de un martor au fost la domiciliul meu pentru comunicarea acestor amenzi , ceea ce nu s-a intamplat. Acest plic l-am primit in data de 08.04.2015.

in concluzie ce se poate face in privinta lor pentru a scapa de ele, in afara de a le plati, si daca pot face ceva sa nu fiu nevoit sa platesc 1200 de lei potrivit amenzilor
Imi puteți da un exemplu de contestație ma refer cum o pot formula sau e nevoie de un avocat ptr a face aceasta contestație?
Aveti la dispozitie 15 zile sa faceti contestatie la executare