avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Stagiu concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Stagiu concediu medical

Un angajat in cursul lunii martie.are concediu medical in luna aprilie cu cod 01-boala obisnuita.In martie are lucrate 14 zile.Inainte de angajare. a beneficiat de 12 luni de somaj.
Somajul este stagiu de cotizare?Cum calculez cele 22 zile obligatorii ca stagiu ?
Cum calculez indemnizatia aferenta medicalului?
Cel mai recent răspuns: elam , utilizator 12:10, 19 Mai 2015
salariatul sa mearga la agentia de somaj sa ceara eliberarea unei adeverinte cu veniturile obtinute, fiindu-i necesara la firma, pentru calcularea concediului medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculul indemnizatiei de somaj jttt77 jttt77 Buna. V-as intreba daca mi s-a calculat bine indemnizatia.. \"Cuantumul indemnizatiei de somaj este o suma acordata lunar si reprezinta 75% din salariul de ... (vezi toată discuția)
Plata concediu medical retromusculo retromusculo Buna ziua, am incheiat un contract de munca pe data de 12.03.2012. in data de 17.04.2012 am intrat in concediu medical cod 06 pana in data de 21.04.2012. ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza somajul? danauzu danauzu lucrez de 32 ani,am salariul brut 2800ron, daca as iesi in somaj cat as primi??? multumesc! (vezi toată discuția)