Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Stagiu concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Stagiu concediu medical

Un angajat in cursul lunii martie.are concediu medical in luna aprilie cu cod 01-boala obisnuita.In martie are lucrate 14 zile.Inainte de angajare. a beneficiat de 12 luni de somaj.
Somajul este stagiu de cotizare?Cum calculez cele 22 zile obligatorii ca stagiu ?
Cum calculez indemnizatia aferenta medicalului?
salariatul sa mearga la agentia de somaj sa ceara eliberarea unei adeverinte cu veniturile obtinute, fiindu-i necesara la firma, pentru calcularea concediului medical.