Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cine este intimatul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cine este intimatul?

cine este intimatul in aceasta solutie? inculpatul sau partea vatamata?
Solutia pe scurt: Faţă de lipsa de procedură cu persoana vătămată X , dispune amânarea cauzei şi reluarea procedurii de citare cu persoana vătămate X. Faţa de lipsa intimatului de la acest termen de judecată, în temeiul art. 265 alin.1 Cod proc. pen., dispune citarea acestuia cu mandat de aducere la adresa cunoscută; - constată că persoana vătămată Y are termen în cunoştinţă; Amână cauza pentru termenul din 28 mai 2015. Pronunţată în camera de consiliu, azi, 14 mai 2015.

Interventie moderator:identificarea persoanelor nu este de dorit. Multumesc pentru intelegere.
Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator
~ Conținut șters la cerere ~
este vorba de un dosar de inselaciune care este in camera preliminara