Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECIZIA CCR 279/2015 REFERITOARE LA EXCEPTIA DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECIZIA CCR 279/2015 REFERITOARE LA EXCEPTIA DE NECONSTITUTIONALITATE A DISPOZITIILOR ART 52 ALIN 1 LIT B

ACEASTA DECIZIE MODIFICA SI CODUL MUNCII (LEGEA 53)ART 52 LIT B?
Da ,dar termenul de 45 zile a trecut de la publicarea deciziei CCR 279/2015,deci in concluzie acest articol si a incetat efectele juridice?
Numai partea care a fost declarata neconstitutionala îşi încetează efectele juridice.
TEZA 1 plangere penala formulata de angajator impotriva salariatului?
Intr-adevar, numai aceasta parte si-a incetat aplicabilitatea.