Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional CIM

Ce elemente trebuie sa contina obligatoriu un act aditional pt. modificarea cim de la 8 ore la 4 ore?
Actul aditional este bun, intrucat aşa cum rezultă din textul art. 102 alin. (2) din Codul muncii, lipsa menţiunilor precizate expres la alin. (1) al aceluiaşi articol nu atrage nulitatea contractului de muncă cu timp partial.