Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

Buna ziua,
Doresc anumite lamuriri referitoare la contractul colectiv de munca.
Am avut prevazut in C.C.M.valabil un an de zile din perioada 01.08.2014-01.08.2015 acordarea primei de vacanta in valoare de 1900 lei brut,pe care nu am primit-o pana la data de 05.08.2015,contractul a fost inregistrat la ITM..Incepand cu data de 01.08.2015 s-a prelungit vechiul CCM cu act aditional pana in 31 iule 2016 specificand ca prima de vacanta neacordata se transforma in prima de ziua salariatului in valoare de 1100 lei brut si se acorda persoanelor care sunt nascute din luna august 2015 si cei care s-au nascut inainte de aceasta data vor beneficia de 1100 lei brut la anul.
Rugamintea mea este ca acea prima de vacanta trebuia acordata pe anul 2014.Unde ar trebui sa ma adresez?Poate ma ajuta cineva.
Multumesc.
Ati solicitat prima de vacanta in 2014?