Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare evaluarea terenurilor intravilane; cat ar putea scadea ...
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

evaluarea terenurilor intravilane; cat ar putea scadea pretul?

Ma gandesc ca unui teren cu o suprafata rezonabila,intravilan,central sau ultracentral,zona buna,vecinatati(scoli,parcuri,institutii publice,etc),cu utilitati,cu acces auto usor,nu-i va scadea prea mult din valoare.In nici un caz cu mai putin de 50%.
Dvs. ce spuneti?
ContSters95727, utilizator
Tinand cont ca durata unui astfel de ciclu al pietei imobiliare este de aprox. 10 ani , doamna ar mai trebui sa astepte 3-4 ani ca sa poata sa vanda la un pret foarte bun terenul respectiv!=D>