Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... constructiile incepand cu 01.09.2015
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

constructiile incepand cu 01.09.2015

Odata cu modificarea legii 10/1995 privind calitatea in constructii este obligatoriu ca o persoana fizica sa-si angajeze o firma pentru realizarea unei case? Sau trebuie doar sa-si angajeze un diriginte de santier pentru verificarea lucrarilor? De cand intra noua lege in vigoare ?
~ Conținut șters la cerere ~
O.k, am inteles asta dar daca sunt persoana fizica pot sa-mi angajez Diriginte de santier, persoana fizica sau sunt obligat sa-mi angajez PFA sau SRL ? Pentru ca in lege n-am citit nimic in acest sens.
~ Conținut șters la cerere ~