avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... constructiile incepand cu 01.09.2015
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

constructiile incepand cu 01.09.2015

Odata cu modificarea legii 10/1995 privind calitatea in constructii este obligatoriu ca o persoana fizica sa-si angajeze o firma pentru realizarea unei case? Sau trebuie doar sa-si angajeze un diriginte de santier pentru verificarea lucrarilor? De cand intra noua lege in vigoare ?
Cel mai recent răspuns: xjl , utilizator 11:06, 3 Octombrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
O.k, am inteles asta dar daca sunt persoana fizica pot sa-mi angajez Diriginte de santier, persoana fizica sau sunt obligat sa-mi angajez PFA sau SRL ? Pentru ca in lege n-am citit nimic in acest sens.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate dirigintele de santier sa fie angajatul beneficiarului? AlexandraMacuc AlexandraMacuc Lucrez la o companie care desfasoara ample lucrari de investitie in calitate de BENEFICIAR, bineinteles cu firme autorizate de constructii. Datorita volumului ... (vezi toată discuția)
Diriginte de santier loremaria loremaria Stie cineva in ce lege se mentioneaza ca beneficiarul unei constructii este obligat sa aiba un diriginte de santier? Multumesc. (vezi toată discuția)