Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru de achitat in 24 de rate lunare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru de achitat in 24 de rate lunare

buna ziua
Pe rolul unei instante am o cactiune succesorala in care mi s-a stabilit o taxa lunara de timbru.Taxa a fost stabilita de catre instanta sa fie platita esalonat in 24 de rate lunare.
Intrebarea mea este daca voi plati sa zicem 6-12 luni si stiti foarte bine ca un asemenea proces este de durata anilor (acest lucru doresc paratii ,fiind amenintata ca vor face tot posibilul sa dureze cat mai mult),se va anula actiunea,sau nu voi plati cheltuielile cu expertul,sau nu voi mai plati taxa lunara stabilita,sau din diferita alte motive se va anula sau suspenda actiunea,exista dreptul de a mi se restitui taxa de timbru pe care am platit-o pana la acel moment?
Va multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~